Doğa Koleji’nde bayram coşkusu

Doğa Koleji’nde bayram coşkusu

 

Doğa Koleji Gaziantep Kampüsü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Kolejden yapılan açıklamada, “Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkan Doğa Koleji öğrencileri, cumhuriyet coşkusunu doya doya yaşadı” denildi.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan tören, Doğa Koleji Genel Müdürü Yusuf Yapıcı’nın konuşmasıyla devam etti.

Açıklamada, daha sonra şöyle denildi:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm varlık ve değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu belirten Yapıcı, Atamızın ‘Cumhuriyet, fikri hür; vicdanı hür nesiller ister’ sözlerinin bizlere yol gösterici olduğunu belirtti.

Kutlamada öğrenciler hazırladıkları piyesleri eksiksiz bir şekilde, gurur ve coşkuyla yerine getirdi. Türk bayrakları ve kırmızı beyaz balonlarla donatılan tören alanında okul korosu eşliğinde şarkılar ve marşlar söylendi.

 

Öğrencilerin kırmızı beyaz balonları semaya bırakmasıyla sonlanan törende Doğa Koleji Genel Müdürü Yusuf Yapıcı, ‘Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümünde, bütün öğretmen arkadaşlarımın, sayın velilerimizin ve geleceğimizin teminatı olan siz sevgili öğrencilerimizin bu büyük bayramını kutluyor; vatanı uğruna seve seve canını feda eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum, Cumhuriyetle kalın’ dedi.”

28.10.2020 (Haber Merkezi)