GAÜN – Monastir işbirliği

GAÜN – Monastir işbirliği

 

GAÜN, Monastir Üniversitesi ile tekstil mühendisliği alanında ortak yüksek lisans programı geliştirmek üzere hazırlıklara başladı.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) akademide uluslararasılaşmanın önemli bir ayağı olan ve öğrencilere farklı akademik kültürleri tanıma fırsatı sunan, ortak bir akademik program geliştirmek üzere 2018 yılından beri yürütülen ve Tunus’ta bulunan, Monastir Üniversitesi’yle akademik işbirliklerini bir adım ileri taşıyor.

GAÜN Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İshak Yüce’nin koordinasyonuyla gerçekleşen toplantıda; Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Topalbekiroğlu, Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Dr. Nur İncetahtacı ve Monastir Üniversitesi Tekstil ve Tasarım Bölümü Başkanı Prof. Dr. Neji Ladhari, Tekstil Kimyası alanında çalışmalar yürüten Prof. Dr. Bouatay Feriel ve Erasmus Programı Koordinatörü Dr. Fadhel Jaafar, programın teknik boyutu ve akademik çerçevesi üzerine görüşme yapıldı.

AMAÇ BÖLGEYE KATKI

Prof. Dr. İshak Yüce, Gaziantep Üniversitesi’nin Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgeleriyle bağlantılarını güçlendirecek, kapsamlı ve nitelikli programlarla bölgenin de kalkınmasına akademik katkı sağlamak istediklerini söyledi.

Gaziantep Üniversitesi ile Monastir Üniversitesi arasında 2018 yılında başlayan akademik işbirlikleri neticesinde, Erasmus programı kapsamında şu ana kadar iki projeye imza atıldı. Bu projelerle Gaziantep Üniversitesi öğrencilerine ve personeline Tunus’la, değişim hareketlilikleri ve akademik işbirlikleri yapılması için destek verildi.

25.01.2021 (Haber Merkezi)