GAÜN’de örnek duyarlılık

GAÜN’de örnek duyarlılık

 

Gaziantep Üniversitesi’nde (GAÜN) öğrenim gören bir grup gönüllü öğrenci, kampüs hayvanlarının barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kolları sıvadı.

Havaların da soğumasıyla birlikte kampüs canlılarının yaşam kalitesini yükseltmek için yuva ve mama desteği toplayan öğrenciler, GAÜN Rektörlüğü’ne başvurdu.

Uzaktan eğitimin uygulandığı pandemi sürecinde, kampüste bulunan canlıları beslemeyi kendilerine görev edinen GAÜN İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğrencisi Buse Güneş, şunları dile getirdi:

“Hayvanlar hem aç kalıyor hem de üşümeye başladı. Hayvan yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelere yuva yaptırmak ve onların gelişimini takip etmek istiyoruz. Üniversitemizin de desteğiyle, biz iş gücü sağlarız. Mama desteği verilirse dağıtır, malzeme desteği sağlanırsa yuvaların yapımında seve seve görev alırız. Her geçen gün büyüyen gönüllülük hareketimiz, kampüs hayvanlarının bakımı ortak paydasında gerçekleşiyor. Bu hareketi büyütmek ve onlara faydalı olmak için çabalıyoruz.”

REKTÖRLÜKTEN TAM DESTEK

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü konuya anında hassasiyet göstererek, kampüsteki marangozhaneyi yuva yapımı amacıyla öğrencilerin kullanacaklarını belirtti.

Bölge tespit çalışmalarını ve yuva çizimlerini tamamlayan gönüllü öğrenciler, projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadı.

Kar soğukları başlamadan yuvaları tamamlayan öğrenciler, kampüste hayvan yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelere yuvaları yerleştirdi.

Öğrenciler, GAÜN Rektörlüğü başta olmak üzere destek veren tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkürlerini sundu.

26.11.2020 (Haber Merkezi)