GAZİANTEP - Güvenli okula 6 milyon TL   

GAZİANTEP - Güvenli okula 6 milyon TL  

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, güvenli okul için 6 milyon lira ayırdıklarını söyledi.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yapılan maske, dezenfekte, güvenli okul çalışmalarından bahsetti.

Salgınla beraber dünyada yeni bir dil konuşulduğunun altını çizen Şahin, şunları belirtti:

“Küresel büyük bir sorunla ulusal bir mücadele var. Bütün belediyelere büyük bir sorumluluğu var. Görev aldılar, gelirler azaldı, giderler arttı. Dezenfekte ile başladı, maske ihtiyaçları doğdu. Kumaş fabrikaları Gaziantep merkezindeydi. Bugün Cumhurbaşkanımız 140 ülkeye sağlık seti gönderdiyse hepsi 90'lı yıllarda Gaziantep'te kurulan fabrikalardan. Çok hızlı bir şekilde 15 günde 15 milyon maske üreterek evlere dağıttık. ‘Maske bulamıyorum’ , ‘maske olmadığı için kendimi koruyamıyorum’ endişesine karşı bu sosyal belediyeciliğin gereği evlere götürdük.”

Fatma Şahin, “Genelgeler doğrultusunda bize okulları güvenli hale getirme sorumluluğu eklenince çocukların yüz yüze eğitime geçildiğinde sağlıklı ortamda eğitim alması için harekete geçerek Gaziantep Valiliği ile beraber bin 200 okulun Güvenli Okul Sertifika Programı’na aldık. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 6 milyon lira bu işe ayırdık. Dezenfektesinden, sıvı sabununa, çocuklara yıkanabilir maskesine kadar bütün ihtiyaçları giderdik. Okul bahçesinde anne ve çocuklara eğitim verdik. Ödül olarak tablet ilettik” diye konuştu.

25.01.2021 (Haber Merkezi)