GKV’de coşkulu kortej

GKV’de coşkulu kortej

 

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenler ve etkinliklerle Cumhuriyetin kuruluşunun 97’nci yılı kutlandı.

Hafta boyunca düzenlenen etkinliklere Cumhuriyet Korteji damgasını vurdu. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları eğitim kampüsünde düzenlenen etkinliklere GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, okul müdürleri, idareciler ve öğrenci velileri pandemi kurallarına uyularak katıldı.

Etkinlikler çerçevesinde bir konuşma yapan Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu Müdürü Talya Serenada Onan, cumhuriyetin önemine değinerek “Onun bir hayali vardı. Ömrünü bu hayale adadı. İnandı, düşündü, savaştı ve kazandı.

GKV Özel İlkokulu Müdürü Talya Serenada Onan, “Elbette bu günlere kolay gelinmedi. Seferberliklerden, dolup dolup boşalan kışlalardan, kıtlıklardan, gidilip dönülmeyen yerlerden gelindi bu günlere. Takvim sayfaları karanlık günleri gösterirken, ufku saran kara bulutlar, kendilerine uzanan bir çift aydınlık bakışı pek hesaba katmamıştı” ifadelerini kullandı.

Onan, “Cumhuriyet Atatürk devrimleriyle sonsuza dek yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin 97. kuruluş yıldönümünü kutlar, Büyük Önder Atatürk’ü ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 97.yılı etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda düzenlenen bir birinden farklı etkinlikler büyük ilgi görürken açılışı gerçekleştirilen sergiler adeta ziyaretçi akınına neden oldu. Okul bahçesinde gerçekleştirilen törende ise öğrencilerin sahne performansı büyük dikkat çekti. Yapılan konuşmaların ardından okul kampüsünde düzenlenen kortej yürüyüşü coşkulu geçerken kurum genelinde çeşitli sahne gösterileri, Cumhuriyet Oratoryosu, Cumhuriyet Korosu, halkoyunları ve dans gösterilerinin yanı sıra sergiler ve online söyleşilerle Cumhuriyetin 97.yıl dönümü kutlandı.

29.10.2020 (Haber Merkezi)