Hayat’ta yeni sesler

Hayat’ta yeni sesler

 

Hayat Kreş ve Anaokulları Okul Öncesi Kavram Etkinlikleri Serisi'nin ilk kitabı olan "Hayat ile Sesli Harfleri Öğreniyorum" çıktı.

Hayat Kreş ve Anaokulları Kurucusu İbrahim Hakan Demirkan, yaptığı açıklamada her bir öğrencinin bireysel gelişimine göre özel uygulanan, “Hayat Bireysel Gelişim Programı (HBGP)” eğitim programının çevrelediği, merkezinde “STEM Eğitim Modeli” olan ve 21.y Yüzyıl becerilerinden oluşan “5C Becerileri”yle desteklenen ve alanında uzman eğitimcilerim tarafından "Hayat"a geçirilen, ana hedefinin akademik başarı değil, bireyin psikolojik başarısının ön planda olduğu eğitim programını uyguladıklarını belirtti.

Demirkan, “Bu eğitim programlarımız dahilinde eksik olan, kendi kaynak kitaplarımızın olmayışı idi. Ekip arkadaşlarımız ile üzerinde titizlik ile çalıştığımız özellikle karantina günlerinde üzerine daha fazla yoğunlaştığımız setimizin ilk kitabını bugün kendi öğrencilerimizin kullanımına sunduk ve bu eksikliği gidermiş olduk. Setimizin diğer kitapları için çalışmalarımız devam ediyor. Setlerimizi bir müddet kullanıp test ettikten sonra tüm okul öncesi çocuklarımızın kullanımına sunmayı planlıyoruz. Bu süreçte yazımından tasarımına kadar büyük emek sarfeden tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Hayat Kreş ve Anaokulları tarafından, okul öncesi dönemdeki çocukların öğrenimini desteklemek, okul öncesi öğretmenlerine rehberlik etmek amacı ile hazırlanan kavram etkinlikleri kitabı, öğrenciler ve kitabı hazırlayan eğitim ekibi ile kesilen pasta ve yapılan kutlama sonrası kullanılmaya başlandı.

Anaokulu ve ilköğretime hazırlık sınıfında kullanılan etkinlik kitabı, çocuğu okuma yazmaya hazırlamanın yanı sıra çocukların görsel algı, kodlama, koordinat sistemi, dikkat ve problem çözme, üst düzey düşünme becerileri gibi okulöncesi çağı ve okul hayatında lazım olacak becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

12.10.2020 (Haber Merkezi)